Od 2009 roku Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu należy do sieci współpracy międzynarodowej eTwinning. Portal FRSE oferuje szeroką pomoc w nawiązywaniu kontaktów ze szkołami oraz instytucjami w dziedzinie edukacji, a także dzielenie się rozwiązaniami edukacyjnymi.

Jako koordynator projektu Erasmus +  I am my life hero  nasza szkoła prowadzi równolegle projekt eTwinning, aby dzielić się wydarzeniami ze społecznością nie tylko UE.

SP 12 jest organizatorem ostatniego wydarzenia Smart Hero Week, podczas którego prezentujemy rozwiązania edukacyjne oparte na nowoczesnej technologii.

Zaplanowaną tygodniową wizytę na maj musieliśmy przygotować w wirtualny sposób, aby pokazać naszą szkołę, miasto i inne ciekawe miejsca.

15 czerwca odbyła się międzynarodowa prezentacja naszej szkoły oraz narzędzi technologii informatycznej, która wspiera edukację naszych uczniów od najmłodszych lat.

Na portalu sieci współpracy szkół eTwinning  miało miejsce wydarzenie 15 June Smart Hero.

W spotkaniu on line wzięli udział nauczyciele chętni do współpracy z UE, tj. Francji, Hiszpanii, Włoch,  a także z Gruzji, Albanii, Turcji, oraz Jordanii.  Zaprezentowaliśmy specjalną prezentację przedstawiającą naszą społeczność szkolną oraz najważniejsze aspekty naszej edukacji.

Prezentacja i zdjęcia dostępne TUTAJ.

koordynator
M.Sołtysiak