Walczę ze swoimi słabościami- pracuję nad moimi dobrymi cechami.

Naszym celem projektu jest zmiana złych nawyków w dziedzinie zdrowia. Jednym z głównych przedmiotów, które szkoła ma w swoich programach nauczania, jest zdrowie. Opierając się na doświadczeniach z poprzedniego roku, skupiamy się na zadaniach projektu, zapraszając całą społeczność szkolną do udziału w różnych wydarzeniach, aby pobudzić motywację do życia w dobrym stylu. Z myślą o celach projektu Erasmus + Jestem moim bohaterem życia, w roku szkolnym 2019/20 szkoła koordynująca nr 12 w Elblągu w Polsce zorganizowała konkursy Menu Zdrowego Bohatera oraz plastyczno-językowy– Zdrowe przepisy. Drugie zadanie polegało na nagraniu filmiku w języku angielskim. Uczestnicy nagrali zdrowe przepisy na regionalne dania.

Prezentujemy różne sposoby:

Uczniowie klasy 7 mogli uczestniczyć w warsztatach, które poprzedziła prezentacja nt. Składników odżywczych potrzebnych w prawidłowym rozwoju nastolatka, przygotowana przez nauczyciela biologii p. I. Iwanicką. Przedstawiono piramidę śródziemnomorską i codzienne odżywianie, które może wzmocnić pracę ciała i umysłu.

Uczniowie podzielni w zespoły pracowali nad zdrową potrawą. Przygotowali proste i pyszne sałatki. Wszyscy mogli spróbować i zagłosować na zdrowy posiłek. Jury oceniło 5 zespołów pod względem estetyki, pracy zespołowej oraz wartości użytych składników.