DRODZY RODZICE

Ruszył nabór wniosków do Programów Stypendialnych „Szansa” i „Słonik”. Stypendia mogą być wykorzystane na pomoce naukowe, opłacenie internatu, dodatkowe zajęcia.

Program Stypendialny „Szansa” skierowany jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i policealnych oraz studentów, będących w trudnej sytuacji materialnej, osiągających szczególnie wysokie wyniki nauczania lub wybitnie uzdolnionych w wybranym kierunku, będących jednocześnie stałymi mieszkańcami Elbląga lub powiatu.

Program Stypendialny „Słonik” skierowany jest do niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz studentów szkół wyższych do 26 roku życia, będących w trudnej sytuacji materialnej, będących stałymi mieszkańcami Elbląga oraz powiatu.

Stypendia „Szansy” i „Słonika” są wsparciem finansowym i przyznane są na rok szkolny 2021/2022 na okres 10 miesięcy. Ostateczny termin składania wniosków upływa 10 września.

Szczegółowe informacje oraz wnioski do pobrania znajdują się na internetowej stronie www.fundacja.elblag.pl Wnioski należy złożyć osobiście w biurze przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w godz. 8-16 lub za pośrednictwem poczty. Dodatkowe informacje nt. programów można uzyskać pod nr tel. 55 236 98 88.

Magdalena Żórawska-Kalman – pedagog